Naci Görür”den Korkutan Depremi Tahmini: Taş Üstünde Taş Kalmayacak! Korkutan Açıklama: 8.9 Şiddetinde Deprem Geliyor!

Elazığ ve Kahramanmaraş”taki depremleri önceden tahmin eden Türk jeolog Prof. Dr. Naci Görür, deprem riskleri konusunda önemli uyarılarda bulunuyor. Türkiye son yıllarda sık sık depremler yaşamaktadır. Kahramanmaraş ve Elazığ”daki depremler ülkenin en büyük afetlerinden biri haline geldi. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde büyük hasara yol açtı.

Elazığ ve Kahramanmaraş”taki depremleri önceden tahmin eden Türk jeolog Prof. Dr. Naci Görür, deprem riskleri konusunda önemli uyarılarda bulunuyor. Türkiye son yıllarda sık sık depremler yaşamaktadır.

Kahramanmaraş ve Elazığ”daki depremler ülkenin en büyük afetlerinden biri haline geldi. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde büyük hasara yol açtı. Depremlerde 47 binden fazla vatandaş hayatını kaybederken, bölgede artçı depremler de yaşanmaya devam ediyor. Depremler büyük korkulara yol açarken, vatandaşlar “Büyük İstanbul depremi ne zaman olacak?” sorusunu araştırmaya başladı.

Uzmanlar, İstanbul”daki deprem riski konusunda art arda uyarılarda bulunuyor.

Naci Görür”ün Kahramanmaraş Depremleri ve Tahminleri Elazığ ve Kahramanmaraş”taki depremleri önceden tahmin eden jeolog Prof. Dr. Naci Görür, deprem riskleri konusunda önemli uyarılarda bulunuyor. Görür, Marmara depremiyle ilgili son dakika uyarısında bulunuyor. Büyüklüğünü 9 olarak tahmin eden Görür, bir taşın bile kalmayacağı uyarısında bulunuyor. İstanbul tarihinin en büyük depremiyle karşı karşıya kalabilir.

Naci Görür”ün uyarıları Görür, İstanbul”da deprem riskinin oldukça yüksek olduğunu ve önemli bir kısmının gözden kaçtığını belirtiyor. Görür, İstanbul”da yaşayanların deprem konusunda bilinçli olması gerektiğine vurgu yaparak, Marmara Denizi”nde olası bir depremin büyüklüğünün 9 olabileceği uyarısında bulundu.

Görür, depremin ne zaman olacağı konusunda kesin bir tarih veremese de, İstanbul”da beklenen büyük depremin son yüzyılın en büyük depremlerinden biri olacağına dikkat çekiyor.

İstanbul”da Deprem Riski ve Hazırlık Çalışmaları

1999 Marmara depreminden sonra İstanbul birçok kez deprem yaşadı. Bu depremler, İstanbul”da yaşayan insanların depreme hazırlıklı olmasını gerektiriyor. İstanbul”da deprem riskini azaltmak için birçok çalışma yapılmıştır. Hangi İller Deprem Riski Altında? Jeolog Prof. Dr. Naci Görür”e göre Türkiye”nin birçok ili deprem riski altında. Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, Adana Bölgesi, Kayseri, Sivas”ın doğusu, Bingöl yakınları, Malatya”nın kuzeybatı ve kuzeyi gibi bölgelerin deprem riski yüksektir.

Görür, depreme dayanıklı kentlerin oluşturulması gerektiğine vurgu yaparak, deprem önlemleri konusunda uyarılarda bulunuyor. Görür, dünyada bunun örneklerinin olduğuna ve Türkiye”nin bunu yapacak güce sahip olduğuna dikkat çekiyor. Ancak bunun için siyasi iradenin, halkın desteğinin ve yerel yönetimlerin arzusunun gerekli olduğunu vurguluyor.

Görür, depremlerin önceden tahmin edilebileceğini ve bu nedenle deprem riski yüksek olan bölgelerde önlem alınması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca her an depreme hazırlıklı olmanın önemine de vurgu yapıyor.

Copyright © 2020 - yasamkorumasistemleri.com
Yaşam Koruma Sistemleri